«МӘҢГІЛІК ЕЛ-МӘҢГІЛІК ТІЛ»

Тәуелсіздік мерекесі қарсаңында 14 желтоқсан күні Семей қаласының №6 гимназиясында  қазақ тілі мен әдебиет кафедрасының ұйымдастыруымен «Мәңгілік Ел-Мәңгілік Тіл» атты ауқымды іс-шара өтті.Іс шара барысында : «Қазақ хандығының 550 жылдығы», «Ата Заңымыздың 20 жылдығы», «Қазақстан халқы ассамблеясының 20 жылдығы», «Үштілділік» тақырыптары қамтылды.Гимназияның 10-11 сынып  оқушылары «Көшпенділер» трилогиясы бойынша сахналық қойылымды жоғары шеберлікпен көрсетсе,5,6- сынып оқушылары әр ұлт өкілдерін бір шаңырақ астында тату-тәтті тұрып жатқанын көрсетіп,өлеңдерін мәнерлеп айтса,7,8- сынып оқушылары үштілікке байланысты «Қазақстан»жайлы өз шығармашылықтарымен сусындатты.Осы шараға бастауыш буын сынып оқушылары да өнерлерін көрсетіп,өзге ұлт өкілдері қазақ тілінде әндер орындады.

Мемлекеттік тіл мәртебесін дәріптеп отырған қазақ тілі кафедрасының ұстаздары:М.Д.Шынтемір,А.Н.Мукашева,Н.А.Раева,И.М.Базыкенова,Б.Н.Берікханова,

С.Б.Манатова ,Қ.О.Жакупова ,Ә.М.Рақымбаева,С.Ө.Жүнісова,Ж.М.Аязбаева мен жетекшісі А.Р.Шакенова,оқу-тәрбие ісінің орынбасарлары А.С.Тампишева,Н.Т.Алжанованың үлестері мол.

Гимназия директоры М.Ғ.Ахметова гимназия оқушыларын Тәуелсіздік мерекесімен құттықтап,алғысын білдіріп,қатысушыларды марапаттады.Тіліміздің мәртебесі биік,Тәуелсіздігіміз мәңгі болсын.Еліміз Қазақстан көркейіп,гүлдене берсін!

Кафедра жетекшісі:А.Р.Шакенова

Накануне  Независимости страны 14 декабря в гимназии №6 кафедра казахского языка  провела мероприятие под названаием «Мәңгілік Ел-Мәңгілік Тіл» ,посвященные  датам  «550- летие казахского ханства,20 -летие конституции РК,20- летие ассамблеи народов Казахстана,Трехязычию.Ученики 10-11 классов показали  мастерски сценку из трилогии «Кочевники»,5-6 классы под одним шаныраком показали наше единство и рассказали  на эту тему стихи,учащиеся 7-8 классов на тему «Казахстан» читали собственные  произведения на трех языках.В стороне не остались и начальные классы ,которые превосходно спели песни о Родине. В проведение этого мероприятия большой вклад внесли учителя кафедры казахского языка и администрация школы.Директор гимназии Ахметова М.Г поблагодорила учащихся за выступления  и наградила грамотами. Пусть процветает наша Родина, наш народ и наш язык!

Руководитель кафедры:Шакенова А.Р